TELEFON: 504 017 616

 

 

 

 

Ustronie Morskie to typowa miejscowość turystyczna, która zlokalizowana jest w województwie zachodniopomorskim, tuż na Wybrzeżu Bałtyckim. Jej dogodne położenie między Kołobrzegiem, a Koszalinem sprawia, że stanowi świetną alternatywę dla każdego turysty chcącego wypocząć nad Bałtykiem. Bez większych problemów można dojechać zarówno pociągiem, autobusem (za pośrednictwem specjalnych letnich linii), jak i samochodem.

Położenie nad Zatoką Pomorską sprawia, że okoliczna przyroda jest bardzo ciekawa, a wraz ze świeżym, mającym zdrowotne właściwości powietrzem – stwarza specyficzny, przyjemny mikroklimat.
Turyści znajdą tu zadbane plaże oraz piękne lasy. Letnie kąpielisko ma długość ponad 2 kilometrów oraz wielokrotnie (praktycznie co roku) wyróżniane jest „Błękitną Flagą” za spełnienie wszystkich wymogów bezpieczeństwa i jakości. Ustronie Morskie zajmuje 10 kilometrowy odcinek wybrzeża Bałtyku.

Na plaży czynne są wypożyczalnie sprzętu sportowego, latem wczasowicze mogą uprawiać sporty wodne oraz wędkarstwo nadbrzeżne i morskie. Gościom służy dom kultury z salą kinowo-teatralną i biblioteką oraz muszla koncertowa w parku nadmorskim W gminie Ustronie Morskie, turysta znajdzie wiele ciekawych miejsc.

Okolice Ustronia Morskiego cechuje swoisty mikroklimat: średnie nasłonecznienie należy do największych w Polsce.
Specyficzną cechą bioklimatu jest występujący w powietrzu aerozol morski, który wykazuje lecznicze właściwości w leczeniu górnych dróg oddechowych.

ATRAKCJE TURYSTYCZNE USTRONIA MORSKIEGO:

Najstarsze dęby w Polsce
Skansen chleba – W Ustroniu Morskim, przy ulicy Kołobrzeskiej 9, turyści mają okazję zapoznać się z staropolską tradycją wypieku chleba. Jest to jedno z niewielu takich miejsc w Polsce.
Kościół z XIV w. w Rusowie – Kościół w Rusowie p.w. Matki Boskiej Różańcowej jest cennym zabytkiem architektury sakralnej w skali całego kraju. Wybudowany został około 600 lat temu i szacuje się, że jest to najstarszy tego typu chrześcijański obiekt na Pomorzu
-Park Podworski w Rusowie  -Park Podworski jest miejscem o bogatej historii, a jego początki sięgają około XIX wieku. Na jego terenie znajduje się 8 pomników przyrody, które rozmieszczone są na 36 hektarowym obszarze.

Na terenie miasta oraz w pobliskich lasach nie brakuje także ciekawych obiektów wojskowych.

Gdy już tu będziesz z pewnością musisz odwiedzić: Mini Golf, Paintball, Fort Adventure, park linowy, escape room, bastion wojskowy, ogrody hortulus, latarnia morska Gąski, western park, wesołe miasteczko, dziki zachód, kino 7D, skoki spadochronowe, a dla osób szukających odprężenia i mniejszych wrażeń zapraszamy do gabinetów masaży i odnowy biologicznej.

Piesze szlaki turystyczne w Ustroniu Morskim:

Szlak Nadmorski od Świnoujścia do Żarnowca – długość: 364 km

Szlak do najstarszych dębów w Polsce – długość: 31 km

Trasy rowerowe w Ustroniu Morskim:

Międzynarodowy szlak rowerowy Bike the Baltic – długość: 159,9 km

Szlak rowerowy po gminie Ustronie Morskie – długość: 23 km

 

Zapraszamy do Ustronia Morskiego

JASKOLKAUSTRONIEMORSKIE.PL